Palyaço balığı-Nemo-Anemon-Clownn Fish

İlk tuzlu su akvaryum deneyimimde 2 tane palyaço balığı vardı koca akvaryumda 2 tane palyaço balığı düşünsenize şimdiki akvaryumumu görmelisiniz bir de.

Clown Fish / Palyaço balığı

Tanım : Beyaz çizgili, koyu turuncu vücut
Boy : 10 cm
Bakım : Hayli kolay; taşınırken hastalık kapmaya müsait
Beslenme : Canlı yem, karides, kankurdu, pul yem
Üreme : Yumurta saklayıcı, akvaryumda zor
Yüzme Seviyesi : Orta-alt seviye arası

Clown Fish, palyaço balığı, nemo, nemo türü, kayıp balık nemo, anemon, damsell Soytarı balığı

PALYAÇO BALIĞI ( ANEMON ) NEMO

Palyaço balığı

Palyaço balığı

Habitatı: Batı Pasifik. Anemon balığı olarak da geçer, bazı tür anemonlara konakçılık yapar. Pasifik Carpet Anemonu tercihi olacaktır.

Beslenme Biçimi: Kuru yem de  kabul etmekle birlikte. Canlı yem ihmal edilmemelidir.

Davranış Biçimi: Barışçıl

Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif

Üreme: Üremeyi sağlamak için 2 adet yavru balık almak uygun olacaktır. Bu türün yavrularının tamamı erkektir, akvaryumda dominant balık gelişip dişi olur. Kalan balıklardan biri aktif erkek diğerleri ise pasif erkek olarak kalır. Erkek dişiye göre daha küçük kalır. Anemonlar üremede önemli rol oynar ancak Anemon olması şart değildir, güvenli gördükleri başka yerlere de yumurtlayabilirler.

Işık: Normal

Tuzluluk: 1.023

Sıcaklık: 25 – 28 ºC

En Fazla Büyüdüğü Boy: 10 cm

Reef Uyumu: Uyumlu

pH: 8.2 – 8.5

Genel Yorum: Çok sempatik ve hareketli balıklardır. Çizgi film kahramanı Nemo ile ünlerine ün katmışlardır. Dayanıklı olması sebebiyle deniz akvaryumuna yeni başlayacaklar için de uygun bir balıktır. Akvaryuma çabuk adapte olur.

Palyaço balığı fiyatı önemli, doğal olarak palyaço balığını görüp deniz akvaryumu kurulumu yapmak isteyenler var. Ayrıca anemon balığı fiyatı uygun olduğu için cazip geliyor merak edenlere. Yazımız içinde palyaço balığı fiyatları neden uygun, neden bazı türleri çok pahalı gibi değişkenliklere dikkat çekeceğiz.

Palyaço Balığı Fiyatı Ne Kadar, Anemon Balığı Fiyatı Hep Ucuz mu

Aslında ilk olarak belirtmek gerekirse, Palyaço üretimi kapalı sistemlerde yapılabildiğinden ve kısa aralıklar ile tekrar üreme periyotuna girdiklerinden dolayı bu palyaço balığı fiyatı tarafında etkili oluyor. Doğal alanlarında da etkili ve sürekli üreme gerçekleştirmeleri, resife indikten sonra anemonların güvenli ortamında nispeten iyi korunduklarından dolayı nadir balık türleri arasında değiller. Kısaca, üreme kolaylığı ve bolluğu anemon balığı fiyatı adına önemli oluyor. Deniz akvaryumu ortamında bakılabilecek birçok farklı Palyaço Balığı türü bulunuyor. Bunların bazıları agresif, bazıları yarı agresif ve bazıları ise nispeten sakin huylu. Genel olarak Amphipron percula türleri ülkemize bolca gelir ve yerli üretimi de yapılıyor. Bu türlerin bol bulunan varyeteleri açısından bakacak olursak, palyaço balığı fiyatı 25 Lira ile 40 Lira arasında değişiyor. Bazı türler mesela picasso percula türleri nispeten pahalı. Bu türler insan eli tarafından melez olarak üretiliyor ve fiyatları 150 USD ile 300 USD arasında değişiyor.

Palyaço Balığı Fiyatları Olarak Uç Noktada Fiyata Sahip Türler Neler

Lightning Maroon Clownfish Palyaço balığı

Lightning maroon clownfish palyaço balığı fiyatları açısından uçuk rakama sahip türlerden biri. Arnı zamanda ORA Platinum Picasso Clownfish türüde uçuk fiyatlı palyaço balığı türleri arasında. 1500 USD fiyatlara kadar rakamları yükseliyor ve geçebiliyor. Bazı durumlarda ve genellikle esnafımızda eş olan çift bulunuyorsa palyaço balığı fiyatı elbette bir anda değişiyor. Örnek vermek gerekirse, tanesi 25 lira olan palyaço balığını eş durumunda çifti 150, 200 TL gibi bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Picasso palyaço balığı bir çift ben de bulunuyor. Onlara kısa bir süre önce yemlenme videosu çekmiştim. Videoyu da size sunmak istedim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s