Lepistes Balığı Özellikleri

Lepistes

Lepistes

Lepistesler ( Guppy ) gerek barışçıl yapıları ile gerekse kolay üretilmeleriyle akvaryum severlerin gönüllerinde ve akvaryumlarında taht kurmuşlardır. Lepistes  balıkları canlı doğururlar, yavrulaması ve yavruların büyütülmesi de oldukça kolaydır.

Akvaryum fiyatları  |  Ciklet balığı  |  Akvaryum balıkları  |   Japon balığı  |

Dişi lepistes doğuma yakın, bol bitkili bir akvaryuma ayrılırsa yavruların pek çoğu hayatta kalabilir aksi halde annesi de dahil olmak üzere yavruları, diğer büyük balıklar tüketecektir. Yavru alabilmek için, aqua petlerde satılan özel doğum kaplarından da yararlanılabilir, dişi balık doğumdan bir kaç gün önce o kaba ayrılmalıdır.

Bir erkek balığa 2 dişi balık düşecek şekilde akvaryuma konulmalıdır.Dişiler yavrularını canlı olarak doğurur ve ayda ortalama 10-50 arası yavru doğurabilir. Yaprak yemi toz haline getirilip beslenirler. Yavrular artemia larvalarıyla beslenilirse cabuk gelişir ve dinç olurlar.

Rahatsız edici balık türleri lepistes dişilerinin düzenli ve sağlıklı  yavru yapmalarını engeller. Bitkilendirilmesi  iyi yapılmış akvaryumda yavrular saklanabilecekleri için hayatta kalma şansları artar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s